Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Marko komt superlatieven tekort na 'soevereine' poleposition Verstappen: "Hij is in übervorm!"

Max Verstappen liet de concurrentie ver achter zich tijdens de kwalificatie voor de Belgische Grand Prix. Red Bull-adviseur Helmut Marko was zeer onder de indruk van de prestaties van zijn stercoureur.

Verstappen Belgium
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Getty Images / Red Bull Content Pool

Al het gehele Grand Prix-weekend zit Max Verstappen er op Circuit Spa-Francorchamps bovenop! Tijdens de kwalificatie liet hij wederom zien hoe dominant hij dit weekend is, door de poleposition te pakken met een voorsprong van ruim 0,6 seconden.

Helmut Marko keek met een grote glimlach op het gezicht toe hoe zijn stercoureur naar de poleposition reed en de concurrentie in het proces verpletterde. De Oostenrijker komt bij Servus TV superlatieven tekort om de prestaties van Verstappen te beschrijven.

"Dat was een ongelooflijke ronde! Nergens zag je een onzekerheidje. We hadden zelfs niet eens een tweede run nodig, dus we hebben twee nieuwe sets zachte banden voor de race! De zachte banden kunnen tijdens de Grand Prix namelijk doorslaggevend zijn in het geval van een safety car."

Verstappen in übervorm

Marko denkt dat de overwinning zeker tot de mogelijkheden behoort als de race op Spa-Francorchamps op zondag om 15:00 uur begint. Verstappen is zo veel sneller dan de rest, dat men zeker met de Red Bull-coureur rekening zal moeten houden tijdens de race.

"Als je ziet hoeveel sneller Verstappen is, zal het niet lang duren. De ervaring leert bovendien dat we nog sterker zijn met een volle tank brandstof. Max is in übervorm, soeverein en heeft veel zelfvertrouwen. Het gaat heel lastig worden voor de rest", glundert Marko.

Perez gooide het weg

Daar waar Verstappen schitterde, wist Perez in zijn razendsnelle RB18 Carlos Sainz niet te verslaan, tot onvrede van Marko. "We hebben een veel hogere topsnelheid, maar Checo gooide het weg in sector twee. In sector een was hij duidelijk sneller, ondanks het slipstreamspel van Ferrari."

"Hij kan zeker winnen. We hadden verwacht dat Mercedes hier beter zou zijn, terwijl Ferrari zoals gewoonlijk van een vergelijkbaar niveau als wij is", aldus de conclusie van de Red Bull-adviseur.

Ook interessant:

Ben jij sneller dan een F1-team? Speel de pitstop challenge en win vette prijzen!

Een F1-team wisselt in een slordige twee seconden vier banden. Hoe snel ben jij? En ben je sneller dan jouw vrienden? Check het nu!

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP België 2022 RN365 Nieuwsdossier

12 reacties

Viaplay

Unibet
x
Nieuwe trainer Verstappen Bekende naam komt over van grote concurrent