Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Formule 1 2022

'Marko laat oog op verrassende, mogelijk nieuwe Red Bull-coureur vallen'

De Formule 1-rijderscarrousel draait momenteel op volle toeren. Tijdens het Formule 1-weekend in België stapte een nieuwe coureur aan boord van die carrousel en wel als potentiële Red Bull/AlphaTauri-coureur. Helmut Marko liet zijn oog volgens berichten vallen op Colton Herta.

Colton Herta TPC Portimao Test
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © McLaren

Het zijn even roerige tijden in de Formule 1 voor wat betreft de invulling van de zitjes voor volgend jaar. De saga rond het contract van Oscar Piastri is er één zoals we zelden hebben gezien en zet nog al wat in gang.

Als Alpine niet verder kan of mag met Piastri, moet dat team op zoek naar een vervanger. Mick Schumacher wordt daar genoemd als een mogelijkheid, evenals Daniel Ricciardo, maar ook de naam van Pierre Gasly wordt steeds vaker genoemd. Sterker nog, Red Bull zou in de persoon van Helmut Marko best bereid zijn om met Alpine mee te denken.

Amerikaan bij AlphaTauri?

Mogelijk is dat omdat Red Bull op zijn beurt al een mogelijke kandidaat heeft gevonden voor het dan vrij te komen AlphaTauri-zitje. Meerdere websites, waaronder Racer, melden dat Marko naar de beschikbaarheid van Colton Herta heef geïnformeerd. De Amerikaan is een veelbelovend talent in de IndyCar, uitkomend voor Andretti Racing, maar met een McLaren-contract voor 2023.

Echter, zo wordt er geredeneerd, als Red Bull Alpine tevreden kan stellen met Pierre Gasly, dan zou McLaren bereid kunnen zijn Herta te laten gaan, omdat dat de kans doet toenemen dat Alpine de hele kwestie met Piastri laat voor wat het is en de Australiër dus in alle rust bij McLaren aan de slag zou kunnen gaan.

Overigens is een al getekend contract niet het enige obstakel dat Herta mogelijk van een F1-debuut weerhoudt. Hij beschikt niet over voldoende licentiepunten, dus voor een mogelijk F1-debuut is men dan afhankelijk van de coulance van de FIA. In IndyCar is Herta met meerdere overwinningen zeker geen kleine jongen, dus mogelijk is de FIA daar best voor te porren.

Ook interessant:

Verstappen en Red Bull zijn van een andere planeet

Wat zagen Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk Red Bull en Verstappen zoveel beter doen dan de rest? Wat ging er bijvoorbeeld (weer?) allemaal mis bij Ferrari?

Max Verstappen zag zijn imposante zegereeks doorbroken worden vorige week, maar slaat hij direct terug tijdens de GP van Japan? De Nederlander is wederom de grote favoriet! Zet dit weekend € 10 in en ontvang maar liefst € 50 aan free bets bij Unibet !

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+.

Claim nu jouw free bets
Forbidden

Weddenschappen Pierre Gasly

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

12 reacties

Viaplay

Unibet
x
Analyse Verstappen is werkelijk helemaal terug, grote verrassing vanuit het achterveld?