"Kunnen we niet om een tijdstraf van twintig seconden vragen? Stomme idioten...", zo stelde Max Verstappen nadat hij zijn straf voor een incident met Oscar Piastri, na de start in Abu Dhabi, inloste. Hij tikte Piastri in de rondte en ontving al snel een straf van tien seconden. Hoe kijkt Helmut Marko naar de uitspraken van de viervoudig wereldkampioen?
"Dat was niet erg diplomatiek. Hij kreeg ook weer twee strafpunten, dus ik denk dat hij nu op acht punten staat. We moeten dus voorzichtig zijn. Bij bepaalde stewards is deze straf meestal zwaarder. Maar dat is een probleem dat iedereen heeft en het vaak is benoemd dat meer consistentie beter zou zijn voor de sport", aldus Marko bij Sky DE.
De adviseur vervolgt zijn verhaal: "Dat zijn de emoties en op dat moment denk je niet bepaald aan diplomatiek. Misschien moeten we niet alles uitzenden. Bij het voetbal heeft niet iedereen een microfoon, maar ik wil niet weten wat voor opmerkingen daar geroepen worden."
De actie komt Verstappen mogelijk nog op een nieuwe straf te staan. In het verleden zijn coureurs bestraft voor eenzelfde woorden, omdat ze zo de wedstrijdleiding in diskrediet brengen. Krijgt het nog een staartje?
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!