Alle Formule 1-teams kijken al met argusogen naar 2026. Dan gaan de reglementen flink op de schop en komen er nieuwe auto's en motoren. Maar wie bouwt de beste krachtbron en heeft zo een goede kans op de wereldtitel? Mercedes wordt wegens haar kennis over hybride vaak naar voren geschoven als de grote favoriet, maar Helmut Marko spreekt dat tegen. Volgens hem is er geen enkel bewijs voor.
"Mercedes heeft zichzelf tot favoriet uitgeroepen, maar daar is geen bewijs voor", vertelt Marko tegenover Kleine Zeitung. "Alleen al bij de verbrandingsmotor is de ontwikkeling ongelooflijk. De motor is kleiner dan die in mijn grasmaaier!"
Marko geeft ook gelijk een update over de stand van zaken bij Red Bull. "Er zijn drie, vier dingen die belangrijk zijn bij de nieuwe auto. Om te beginnen de verbrandingsmotor, daar zijn we mee bezig en als er geen betrouwbaarheidsproblemen zijn, zal dat geen gamechanger worden. De batterij is cruciaal, daar beginnen we met een conventionele oplossing. Tot slot is de benzine een heel belangrijke factor. Die ontwikkeling verloopt erg goed met onze partner Exxon."
Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!
Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!