Max Verstappen en Red Bull Racing hebben het tij op indrukwekkende wijze weten te keren in Brazilië. De kwalificatie op Interlagos verliep allesbehalve volgens plan en resulteerde in eerste instantie in een zestiende startpositie voor de Nederlander. Later werd dat een start vanuit de pitstraat na het wijzigen en vervangen van de nodige zaken. Kortom: Verstappen had een lastige race voor de boeg.
Uiteindelijk wist hij op knappe wijze nog een podiumplaats te behalen, en zodoende liep het allemaal nog goed af voor de Nederlander. Hij wist de schade prima te beperken met zijn derde plaats, al is zelfs dat mooie resultaat niet genoeg om de problemen van het weekend weg te poetsen.
Volgens teamadviseur Helmut Marko moet Red Bull namelijk hard aan de bak om een specifiek probleem recht te trekken, stelt hij tegenover Sky DE. "We moeten het werkvenster vergroten. Bij het minste of geringste, bijvoorbeeld als de temperatuur vier graden verschilt ten opzichte van een andere sessie, bestaat de mogelijkheid al dat het volledig de verkeerde kant op gaat. Maar ook met de rijhoogte, hoe dat allemaal samenhangt."
Uiteindelijk is de overkoepelende conclusie die de Oostenrijker trekt duidelijk: "Het verschil tussen de gegevens uit de simulator en de realiteit is gewoon nog te groot. Maar dat het allemaal zo ver uit elkaar ligt... Ik hoop dat we dat in de laatste drie races nog recht kunnen trekken."
Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!