Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Marko verbijsterd door Verstappen op Nürburgring: "Soms 10 tot 12 seconden sneller!"

Max Verstappen maakte een bijzonder sterke indruk tijdens de 24 uur van de Nürburgring - ook op Helmut Marko. De Oostenrijker zag in de Duitse Eifel opnieuw wat voor een groot racetalent de Nederlander is.

Verstappen 24h Nurburgring
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Het was hét verhaal van de afgelopen week: de eerste 24-uursrace van Max Verstappen - op de Nürburgring Nordschleife. De Nederlander maakte het hele weekend een ijzersterke indruk. In zijn Mercedes-AMG GT3 deden hij en zijn team 21 uur lang mee om de overwinning. Een gebroken aandrijfas zorgde er uiteindelijk voor dat de zege aan Team Verstappen Racing voorbijging.

Ontzettend zonde natuurlijk, maar op het moment dat de auto nog functioneel was, liet Verstappen wederom zien uit welk racehout hij gesneden is. Hij hield zijn rug recht in een enorm deelnemersveld, met daarin een grote groep GT3-experts. Vaak was hij zelfs sneller dan deze heren, waardoor het team uiteindelijk een prima voorsprong opgebouwd had. Tot het noodlot toesloeg natuurlijk.

De racekunsten van Verstappen in de Duitse Eifel konden ook Dr. Helmut Marko bekoren. De Oostenrijker, die met twee overwinningen tijdens de 24 uur van Le Mans ook een uitstekend palmares in het enduranceracen heeft opgebouwd, volgde de Nederlander op de voet toen hij actief was op de Nordschleife.

In gesprek met OE24 gaat Marko kortstondig in op de klasse van Verstappen in een GT-wagen. Hij was ronduit verbijsterd door de snelheid die de Nederlander liet zien: "Ongelooflijk! Alle analyses bevestigen wat een uitzonderlijk talent Max is. Hij was soms wel tien tot twaalf seconden sneller. Zijn uitvalbeurt is natuurlijk een bittere pil."

Mocht Verstappen beslissen om in de toekomst ook deel te nemen aan de 24 uur van Le Mans, dan kan hij terecht bij Marko om advies, mocht dat überhaupt nodig zijn. De twee spreken elkaar sowieso af en toe nog: "We hebben voor de race op de Nürburgring uitgebreid over langeafstandsraces gesproken en we houden nog steeds losjes contact", verklaart Marko.

Denk jij dat Verstappen, Russell of Antonelli in de top 3 rijdt in Canada? Pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Max Verstappen Verstappen reageert fel op 'dom gekakel' Montoya