Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Marko verrast door straf Verstappen

Max Verstappen eindigde op de tweede plaats in de Grand Prix van Saoedi-Arabië. Na afloop gaat het vooral over zijn straf, iets waar Helmut Marko verbaasd op reageert.

Verstappen race Jeddah
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen begon vanaf poleposition aan de Grand Prix van Saoedi-Arabië, maar kwam minder goed weg dan Oscar Piastri. De Australiër plaatste zijn McLaren naast Verstappen, die de chicane afstak en van de FIA een straf van vijf seconden kreeg. Helmut Marko reageert zeer verrast.

"We hebben de race verloren bij de start", stelt Marko tegenover Sky DE. "Aan de ene kant, waar had Max heen moeten gaan? We hebben Formule 2-races gezien en daar gebeurde hetzelfde met twee of drie coureurs. Zij kregen een waarschuwing. Vijf seconden is dan ook een beetje hard."

Marko is dan ook een andere mening toegedaan dan de wedstrijdleiding. "Ik zie het meer als een race-incident. Aan het begin lag Piastri op kop, maar bij het laatste remgedeelte nam Max het weer over. Het is wat het is. De snelheid was in orde en de bandenslijtage was ook positief. Je zag het ook, inhalen is ongelofelijk moeilijk. Nadat we deze straf kregen, wilden we de auto gewoon thuis brengen en de tweede plaats pakken."

Praat mee!

x
Jeddah Wedstrijdleiding verklaart straf Verstappen