"Ricciardo ging veel te snel en had nooit de bocht kunnen halen. Hij had de uitloopstrook moeten gebruiken, maar Max had die crash kunnen vermijden als hij naar de kant was gegaan", aldus de Oostenrijker in gesprek met Motorsport.com.
Volgens de ontdekker van Verstappen lag een verkeerde berekening ten grondslag aan de bewuste crash. Verstappen had namelijk eerder gemeld dat zijn banden aan gort waren, maar reed vervolgens wel snelle rondetijden. Eenmaal met een vers setje rubber onder zijn RB14 reed hij een ongelofelijk sterke outlap waardoor het verschil met Ricciardo kleiner was dan verwacht. "Op papier hadden ze vier seconden uit elkaar moeten liggen, maar door een sterke outlap van Max en een wat minder sterke ronde van Daniel vanwege het verkeer, lagen ze ineens heel dicht bij elkaar." Voor het team was de dubbele nul een hard gelag, maar Marko heeft respect voor de wijze waarop de beide kemphanen er mee om zijn gegaan. "Zo hard als ze op de baan met elkaar in gevecht waren, zo positief gingen ze met elkaar om naast de baan."
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









