Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1 nieuws

Marko ziet overeenkomsten tussen McLaren en Red Bull-'teamorders'

Vanaf dit weekend gaat McLaren werken met een duidelijkere nummer één. Zowel teambaas Andrea Stella als CEO Zak Brown bevestigden dat Lando Norris vanaf heden voorrang zal gaan krijgen. De huidige situatie van McLaren doet Helmut Marko denken aan een eerdere situatie bij Red Bull.

Brown Marko Miami
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Vanaf dit weekend in Bakoe gaat McLaren meer prioriteit geven aan de titelstrijd van Lando Norris. Dat waren de woorden van zowel de teambaas van het team, Andrea Stella, als die van CEO Zak Brown. Hoewel Norris zelf die woorden niet in de mond wilde nemen, gaf Piastri wel eerlijk toe dat hij meer zou gaan helpen om zo zijn team aan beide wereldtitels te helpen.

De huidige situatie bij McLaren doet bij Helmut Marko een belletje rinkelen. De Oostenrijker heeft zelf ook een keer met hetzelfde bijltje moeten hakken in de hoop een wereldkampioenschap binnen te halen. Dat mislukte toen, omdat men bij Red Bull niet op tijd de keuze maakte om één coureur naar voren te schuiven. In 2009 was Red Bull bezig aan een inhaalslag ten opzichte van het verrassende Brawn GP en Jenson Button, vergelijkbaar met de huidige situatie tussen Red Bull en McLaren.

"Destijds hadden we de snelste auto halverwege het seizoen," zo vertelt Marko in gesprek met Kleine Zeitung. "En toch won Jenson Button het wereldkampioenschap in de Brawn. We waren toen te gevoelig voor fouten en hadden niet de juiste strategie. Bij McLaren is het vergelijkbaar, anders zou onze voorsprong veel kleiner zijn.”

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
Wintertest Onofficiële uitslag dag 2 wintertest Barcelona 2026