Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Max Verstappen: "Liever starten als tweede en dan de race winnen"

Net als in de eerste vrije training was Max Verstappen ook in de tweede vrije training in Mexico de snelste coureur. De Red Bull-coureur moest zijn sessie echter vroegtijdig staken nadat zijn RB14 plotseling de geest gaf. Ondanks deze problemen verwacht Verstappen dat hij zaterdag tijdens de kwalificatie hoge ogen kan gooien.

"Over mijn korte run was ik niet echt tevreden, daar had nog minstens vier tienden van af gemoeten", aldus Verstappen die tijdens de tweede vrije training de concurrentie op grote achterstand zette.

Alleen Daniel Ricciardo kon nog enigszins in zijn spoor blijven, terwijl met name Mercedes en Ferrari op eerbiedwaardig afstand volgden. Volgens Verstappen zit er nog meer in zijn RB14. "De balans van de auto is dit jaar nog beter dan vorig jaar. Mijn runs zagen er goed uit, ook ten opzichte van Daniel. De rondetijden kwamen er ook vrij gemakkelijk uit. Het ging beter dan verwacht, want we staan maar liefst een dikke seconde voor op de rest. Dan mag je inderdaad hopen dat het in de kwalificatie nog beter gaat", aldus Verstappen tegenover Ziggo Sport. Vorig jaar was Verstappen in Mexico slechts een fractie verwijderd van zijn eerste pole. Na zijn dominante optreden in de eerste twee trainingen geldt de viervoudig GP-winnaar als één van de favorieten voor de pole. Hij zou dan het record van Sebastian Vettel als jongste polesitter in de Formule 1 overnemen, maar zelf is de Nederlander vooral gericht op een goed resultaat in de race. "Natuurlijk is het mooi om de jongste polesitter te worden, maar ik start liever als tweede om dan vervolgens de race te winnen, dan dat ik start vanaf pole en uiteindelijk tweede word."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes