McLaren ging pijnlijk de fout in tijdens de Grand Prix van Las Vegas. Lando Norris leek een grote stap naar zijn eerste wereldtitel te zetten door als tweede over de streep te komen, maar een diskwalificatie gooide roet in het eten. De vloerplank van Norris en Oscar Piastri was te ver afgesleten, met als direct gevolg dat Max Verstappen 25 punten inliep. Zijn achterstand op Norris bedraagt nu nog 24 punten.
Voormalig F1-coureur en analist Christian Danner heeft geen goed woord over voor McLaren. Hij snapt niets van de interne communicatie én uitspraken van Zak Brown, die zei dat hij liever Verstappen de titel ziet winnen dan dat er teamorders worden geïntroduceerd.
"De eerste fout was de auto te laag afstellen, de tweede fout was de data die je krijgt niet gebruiken", vertelt Danner tegenover Motorsport Magazin. "Als ik als data-engineer zie dat de slijtage van de bodemplaat in het kritieke gebied komt, dan moet ik meteen bij de pitmuur melden: 'Mensen, vanaf nu lift and coast, anders vliegen we er later uit.'"
Koel blijven
Danner begrijpt dan ook niets van McLaren. "De situatie rondom McLaren, dat mag gewoon niet gebeuren. Als je tegenstander je in een risicovolle positie kan dwingen, heb je al verloren."
Ook Brown moet het ontgelden. "Hij heeft eens gezegd dat het hem niet uitmaakt wie wereldkampioen wordt. Hij zou het zelf graag halen, maar als Verstappen beter is, dan moet hij winnen. Zoiets heb ik nog nooit gehoord van een CEO in de Formule 1! Ik zou het als team juist erg conservatief aanpakken. Ze hebben immers nog een voorsprong van 24 punten."
Danner denkt wel dat McLaren het in eigen hand heeft. "Verstappen is een bijzonder lastige tegenstander en ik kan me voorstellen dat hij zowel in Qatar als in Abu Dhabi nog eens zijn absolute 'Verstappen-hamer' uitpakt. Maar als ze koel blijven, zouden ze de titel gewoon binnen moeten kunnen slepen."
Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!