Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

McLaren-teambaas waakt voor overenthousiasme ondanks feeststemming

Het gaat Andreas Seidl voor de wind. De 43-jarige teambaas van McLaren lijkt op precies het juiste moment in te zijn gestapt bij de oranje brigade, want waar het in de voorgaande twee seizoenen armoe troef was in Woking, daar blaast de wind nu in de ruggen van de McLaren-lieden.

Het sterke resultaat dat tijdens de Grand Prix van Frankrijk werd behaald zorgde voor een heuse jubelsfeer op de burelen en in de fabriek. Seidl noemt het fantastisch dat McLaren schijnbaar de juiste koers is ingeslagen, maar wil waken voor al teveel feest. "We zijn duidelijk zeer positief", blikt Seidl terug op de zesde en negende plaats die door Carlos Sainz en Lando Norris werden gescoord op het Circuit Paul Ricard en de daaropvolgende complimenten aan het adres van McLaren. "Goede resultaten werken als prachtige steun in de rug. Het is fijn om te zien dat de wagen goed reageert op de updates die we brengen, beter in ieder geval dan de bolide van vorig jaar." Seidl steekt de loftrompet over Sainz en Norris. "We werken als team ontzettend fijn samen met onze rijders. Ze presteren niet alleen goed op de baan, maar ook ernaast. Carlos en Lando snappen elkaar, maar de monteurs en engineers kunnen op van ze op aan. Het is allemaal positief. Echter: het gevecht in de middenmoot is ontzettend spannend. We moeten niet overenthousiast worden, maar dag en nacht doorwerken om deze lijn vast te houden." McLaren bezet na acht Grands Prix de vierde plaats in de stand om het constructeurskampioenschap. De equipe, waarvan Zak Brown nog altijd de uitvoerend directeur is, heeft inmiddels veertig WK-punten gescoord. Naaste belager Renault heeft acht puntjes minder.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes