Mercedes moest in 2018 tot het uiterste gaan om de wereldtitels veilig te stellen. Niet altijd op de baan, omdat het kon profiteren van fouten van anderen, maar wel qua ontwikkeling. De W09 van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas was geen dominante auto meer. Van de 21 races werden er 11 gewonnen door Mercedes, 6 door Ferrari en 4 door Red Bull.
Toto Wolff is blij dat zijn team wederom twee wereldtitels bij kon schrijven, maar vindt het voor de Formule 1 goed dat de races aanzienlijk spannender zijn geworden. "Het is voor de sport gezond dat de top drie dichter bij elkaar zit. Dit jaar hadden we een mooi gevecht met Ferrari en later in het seizoen ook met Red Bull." "Voor de fans en de Formule 1 is het goed dat we nu zes auto's hebben die strijden voor de zeges en podiumplaatsen. Dat zien we ook direct terug in de kijkcijfers en populariteit van de Formule 1."
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









