Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Mercedes

Mercedes zint op revanche na drama in Imola

De race op het circuit van Imola was er een om snel te vergeten voor het team van Mercedes. Gelukkig voor de Duitse renstal doet zich meteen een mogelijkheid op herkansing voor, in de straten van Monaco.

Russell Imola Q
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De Grand Prix van Emilia-Romagna was de slechtste race van het seizoen voor Mercedes. In zijn eerste thuisrace viel Kimi Antonelli uit met technische problemen, en George Russell eindigde voor het eerst dit jaar buiten de top vijf. Mercedes verliet het circuit met slechts zes punten, waardoor de voorsprong op Red Bull slinkt tot zestien punten.

Teambaas Toto Wolff aast dan ook meteen op revanche in de Grand Prix van Monaco dit weekend. In een vooruitblik van het team schrijft Wolff: "Na een lastige race in Italië hebben we nu de gelegenheid voor een herkansing in Monaco. We zullen hard, snel en efficiënt bezig gaan om er achter te komen waar onze beperkingen in Imola vandaan kwamen. Het is belangrijk om dat onder controle te krijgen zodat we dit in de toekomst kunnen voorkomen. We weten dat Monaco een hele andere uitdaging vormt. De kwalificatie is daar absoluut cruciaal en daar zijn we dit jaar erg goed in geweest. Dat is erg bemoedigend, maar het betekent niets tenzij we het werk op de baan goed kunnen doen."

"We hebben gezien hoe krap het is op zaterdagen dit jaar, en dat is alleen maar erger in Monaco. We zullen ons uiterste best moeten doen om onszelf de beste kans te geven voor een goed resultaat te vechten op zondag. De verplichte twee pitstops in de Grand Prix zullen ook een extra laag aan de race toevoegen. We kijken uit naar de uitdaging en kunnen niet wachten om weer de baan op te gaan", zo sluit de teambaas af.

Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.

Volg RacingNews365 in Google

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen