Dale Earnhardt Jr. genoot met volle teugen van de Formule 1 in Miami, ook al zal NASCAR altijd zijn grote liefde blijven: "Natuurlijk is dat zo; ik ben ermee opgegroeid," vertelde Earnhardt in zijn podcast Dale Jr. Download.
De Amerikaanse coureur gaf toe dat zijn loyaliteit bij NASCAR ligt, maar kon niet ontkennen onder de indruk te zijn van de Formule 1. "Ik word meer vermaakt door het NASCAR-product - maar ik was enigszins verrast door hoe vermakelijk ik het F1-product vond, vooral toen Max Verstappen probeerde te verdedigen."
Tijdens het raceweekend kreeg Earnhardt Jr. de kans om Verstappen persoonlijk te ontmoeten. Deze ontmoeting liet hem echter met gemengde gevoelens achter. "Misschien heb ik mijn gesprekskans verspild aan iets oppervlakkigs", reflecteerde hij in zijn podcast.
Wat Earnhardt Jr. vooral had willen bespreken met de Nederlandse coureur was diens bijdrage aan de simracing-wereld. "Ik wilde hem vertellen hoezeer ik hem waardeer en wat hij doet voor simracing. Ik wilde tegen Max zeggen: 'Man, ik waardeer alles wat je doet voor de sim-wereld, je maakt het legitiem.'"
De NASCAR-veteraan ziet een duidelijke evolutie in de acceptatie van simracing: "Twintig jaar geleden, toen ik mijn team probeerde te vertellen dat sims cool waren, lachten ze - en nu geven ze er allemaal miljoenen dollars aan uit."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!