Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
24 uur Le Mans

Nederlanders boeken wisselende resultaten in kwalificatie Le Mans, Cadillac verliest pole aan BMW

Cadillac leek voor het tweede jaar op rij poleposition te pakken voor de 24 uur van Le Mans, maar is de eerste startpositie kwijtgeraakt aan de #15 BMW. Robin Frijns start de race vanaf P4, met Nyck de Vries op een teleurstellende P14 in de Hypercar-klasse. Job van Uitert begint in de LMP2-klasse vanaf de tweede positie.

#38 Cadillac pole
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De kwalificatie voor de 24 uur van Le Mans begon woensdagavond al, waarbij de teams van zowel Nyck de Vries (Toyota) als Robin Frijns (BMW) zich wisten te plaatsen voor de Hyperpole in de Hypercar-klasse. De #83 Ferrari, vorig jaar nog de winnaar van de langeafstandsrace, lag verrassend genoeg al wel vroegtijdig uit de kwalificatie.

Donderdagavond werd in twee delen bepaald wie er met poleposition vandoor zou gaan. Eerst was het de opdracht om je bij de snelste tien auto's te rijden. Voor het team van De Vries liep dat uit op een grote teleurstelling, want teamgenoot Kamui Kobayashi kwam niet verder dan P14. Ook de andere Toyota wist zich niet naar het laatste deel te rijden, net als de #50 Ferrari.

Dat lukte de formatie van Frijns wel, die als laatste achter het stuur mocht kruipen. Het veld zat wel heel dicht bij elkaar tijdens Hyperpole 1, want de top elf zat binnen één seconde van elkaar op het Circuit de la Sarthe. In Hyperpole 2 ging het vervolgens echt om de knikkers.

Het was de #38 Cadillac die er met poleposition vandoor leek te gaan, maar na afloop van de kwalificatie bleek dat de tijd van Jack Aitken was verwijderd. Daardoor schoof de #15 BMW door naar poleposition. De #38 Cadillac viel uiteindelijk terug naar P10. Frijns, die ook namens BMW in actie kwam, moest het in eerste instantie met P5 doen, maar hij schoof door naar P4.

LMP2 & GT3

Hoe verging het de Nederlanders in de andere klassen? De formatie van Richard Verschoor was woensdagavond in de LMP2-klasse nog de snelste, maar op donderdagavond verliep het iets minder soepel. Verschoor wist het team nog wel naar het laatste deel van de kwalificatie te loodsen met de vijfde tijd. Ook Job van Uitert mocht zich opmaken voor de strijd om poleposition.

De laatstgenoemde Nederlander gaf alles in zijn laatste run en eindigde uiteindelijk op P2 in de #28 IDEC Sport. Hij moest alleen zijn meerdere erkennen in de #29 Forestier Racing by Panis-bolide. Verschoor zal samen met onder meer Doriane Pin vanaf P6 vertrekken. Voor Renger van der Zande zat de kwalificatie in de LMP2-klasse er woensdagavond al op. De #3 DKR Engineering start vanaf de laatste positie.

In de GT3-klasse was er al geen kans meer op poleposition voor een Nederlander. Zowel Nicky Catsburg als Lin Hodenius vonden woensdagavond al hun Waterloo. Ze starten de race vanaf respectievelijk P18 en P19. Uiteindelijk ging de #27 Heart of Racing Team-bolide er met poleposition vandoor.

Speel mee met de gratis voorspelgame van het WK-voetbal en win tot 10.000 euro!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Speel mee met de WK-voorspelgame!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
Volledige kalender
x
BREAKING FIA herziet veelbesproken motorupgrade na grote Red Bull-verrassing