Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris doet opvallende uitspraak over 'killerinstinct' F1-wereldkampioenen

Lando Norris hoopt in 2025 voor het eerst in zijn Formule 1-carrière de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport te veroveren. De Brit gaat nu dieper in op het killerinstinct bij de meeste F1-wereldkampioenen, al denkt hij dat je dat instinct niet per se nodig hebt...

Norris Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lando Norris kon in 2024 voor het eerst iemand uitdagen in de strijd om de wereldtitel in de Formule 1. Het betrof als vanzelfsprekend Max Verstappen, al is het maar de vraag in hoeverre het tot een échte strijd kwam. Na 24 GP's en zes sprintraces had Verstappen alsnog een voorsprong van 63 punten. Na drie races in 2025 staat Norris één puntje voor op Verstappen, waarmee ze opnieuw de eerste twee plaatsen in het kampioenschap bezetten.

Norris spreekt zich nu duidelijk uit over de houding die je zou moeten hebben als wereldkampioen. "Ik heb het gevoel dat er een heel voorgeschreven versie is van hoe mensen zeggen dat een wereldkampioen moet zijn. En dat is overdreven agressief", zo vertelt Norris tegenover The Guardian. "Ik wil een kampioenschap winnen, maar ik ben liever gewoon een goed mens en probeer het goed te doen. Ik zal er alles aan doen om een kampioenschap te winnen, maar misschien zal ik in mijn leven niet zoveel opofferen als sommige anderen. Dan heb ik het over wie ik ben als persoon en de 'fuck you'-mentaliteit, waarvan mensen zeggen dat je die moet hebben. Ik geloof er nog steeds in dat ik wereldkampioen kan worden, maar dan wel door een aardige vent te zijn."

"Wat mensen je willen laten geloven, is dat je moet denken dat je de beste ter wereld bent en dat je moet denken dat je iedereen kunt verslaan. Dat is een geweldige houding om te hebben, maar ik denk niet dat het de enige houding is die je moet hebben, als je kampioen wilt worden", zo vertelt de McLaren-coureur verder. "Ik wil gewoon van mijn leven genieten. Dat is een houding die misschien niet zozeer een killerinstinct is, al denk ik niet dat je dat hoeft te hebben om wereldkampioen te worden. Ik wil bewijzen dat je wereldkampioen kunt worden en het niet hoeft te hebben", aldus Norris.

De Brit vervolgt: "Maar ik wil niet met me laten sollen en ik wil ook nooit gezien worden als iemand die dingen opgeeft, omdat ik te aardig ben. Ik zal nog steeds vechten voor dingen en ik zal nog steeds risico's nemen. Ik zal nog steeds doen wat ik weet dat ik kan doen om wereldkampioen te worden, maar zonder de vrijheid te verliezen van wie ik ben."

"Ik hoef niet aan iedereen te laten zien dat ik zo'n houding heb. Ik heb het gevoel dat mensen proberen een façade op te zetten en mensen te laten zien dat je zo'n houding hebt. Ik kan makkelijk doen alsof ik een killerinstinct heb en me gedragen als een lul, waardoor mensen die indruk krijgen. Maar er zijn bepaalde dingen die ik niet zou doen, die andere kampioenen wel hebben gedaan. Ik heb niet zo'n killerinstinct als waarschijnlijk de meeste coureurs of de meeste kampioenen, omdat ik gewoon niet zo ben opgevoed."

Ook interessant:

Niet verwacht, wel gekomen. De eerste overwinning voor Max Verstappen en Red Bull in 2025 is een feit! Men sleepte het succes op formidabele wijze binnen, maar wat zegt het over de rest van 2025? Alles? Veel? Niks?

Praat mee!

x
Revanche Verstappen aast op Suzuka-achtige revanche: "Laatste push"