Vijf races gehad, vier gewonnen. Dat is het rapport van McLaren na de openingsfase van het Formule 1-seizoen 2025. Als je naar de cijfers kijkt, is het makkelijk om te stellen dat het team uit Woking het dominante team is. Dat lijkt ook telkens zo te zijn in de trainingen, waarna de verschillen in de kwalificatie en de race toch telkens een stuk kleiner zijn. Bij McLaren hebben ze al vaker gesteld dat de verschillen niet zo groot zijn en dat deed Lando Norris ook al. Hij haalt na de race in Jeddah zijn gelijk, nadat hij een vraag krijgt over de prestaties van de snelste Red Bull en Ferrari.
"Ik weet niet waarom mensen zo verbaasd zijn. Ze zijn net zo snel in de meeste kwalificatiesessies en zijn net zo snel als wij in de race. Maar alleen omdat wij snel zijn in de trainingen, blijven mensen maar met al die onzin komen", zo vertelt Norris bij Sky Sports F1. "Ze kunnen blijven zeggen wat ze willen. We geloven niet dat we veel voorsprong hebben, zoals we hebben laten zien. Ik denk dat Max Verstappen tijdens de race waarschijnlijk de snelste was, als hij die straf van vijf seconden niet had gehad. We hebben dus werk te doen."
"Mensen blijven zeggen dat we de beste zijn en dat we de snelste zijn, blah, blah, blah. Maar dat komt gewoon omdat we iets meer tempo laten zien in de trainingen. Dan hebben we niets extra meer over in de kwalificatie, maar dat is onze manier van doen. Dat is hoe wij voelen dat we de dingen kunnen optimaliseren. Als we het niet op die manier zouden doen, zouden we nog verder naar achteren staan. Ik ben dus blij met het werk dat we doen. Mensen moeten zich er op instellen dat we niet... We hebben een geweldige auto en gemiddeld waarschijnlijk de snelste, maar het is duidelijk niet genoeg."
Tot slot blikt Norris nog even terug op zijn eigen race, waarin hij als vierde over de streep kwam. Hij kwam nog in de buurt van Charles Leclerc, die op P3 eindigde. "Ik denk dat dit het beste is wat we hadden kunnen doen. Natuurlijk is het jammer om niet op het podium te staan. We zaten er dichtbij. Het is altijd moeilijk om dat soort dingen te beoordelen. Charles reed een goede race, een goede eerste stint en gaf zichzelf die kans om een fatsoenlijke set banden te hebben in de tweede helft (van de race, red.)."
"Ik denk dat ik daarna maar vier of vijf ronden heb gepusht. Dat was dus niet genoeg om hem te pakken. Over het geheel genomen ben ik tevreden, maar ik maak het mezelf gewoon moeilijk, vooral als het zo'n race is. Het zou veel makkelijker en relaxter zijn geweest om gewoon vooraan te rijden. In sommige opzichten is dat wat makkelijker. Ik moet mezelf dus wat helpen en betere zaterdagen hebben", zo sluit Norris af.
Ook interessant:
Max Verstappen vervulde een hoofdrol tijdens de Grand Prix van Saoedi-Arabië, die achteraf al in de eerste bocht werd beslist. Hoe hebben Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk naar hét moment gekeken? Ze bespreken het in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!