Het blijft een bijzondere ommekeer. Lando Norris eindigde in Bahrein, de openingsrace van het seizoen, op de zeventiende plaats en werd door winnaar Max Verstappen op twee rondjes gezet. Nu, zestien races later, finishten zowel Norris als Oscar Piastri op het podium. McLaren heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt en is nu regelmatig de belangrijkste uitdager van Red Bull en Verstappen. Norris wil die lijn graag voortzetten in 2024, zo vertelt hij tegen F1 TV.
"Als we in 2024 gelijk goed starten, met bijvoorbeeld de tweede en derde plaats in Bahrein, zou dat veel vertrouwen geven", vertelt Norris. "Er zou dan ook minder stress in het team heersen. Dit seizoen begon heel slecht, want ik moest bijvoorbeeld zes pitstops maken in de eerste race. We bouwden in de afgelopen drie seizoenen nooit vertrouwen op aan het begin van het seizoen. Nu lijken we wel het juiste pad te volgen."
Anderen bekeken ook:
Norris looft Verstappen
Norris glimlacht als het over 2024 gaat. "Ik kijk er nu al naar uit, zeker met de vooruitzichten en het werk wat we nog kunnen verrichten in de winter. Nu willen we nog vierde worden in het constructeurskampioenschap. Verder is het geruststellend om te realiseren hoeveel progressie we gedurende het jaar hebben geboekt, meer dan welk ander team dan ook."
De Brit moet, indien hij over kwalitatief materiaal beschikt, dan zien af te rekenen met Verstappen, die in Qatar zijn derde wereldtitel veiligstelde. Norris weet dat hij daar een flinke kluif aan gaat hebben. "Max levert altijd, ongeacht de omstandigheden. Niet alle coureurs krijgen dat voor elkaar. Max lijkt eigenlijk geen zwakke plekken te hebben, al heeft hij weleens gezegd dat hij geen enorme fan van stratencircuits is. Toch zag je ook geen zwakke plekken toen hij tegen Lewis Hamilton streed in 2021. Wij komen er aan en hopelijk kunnen we hem uitdagen in de komende seizoenen."
Ook interessant:
Verstappen en Red Bull moeten McLaren nu serieus gaan vrezen
Verstappen is een drievoudig F1-kampioen! Dat viert men in de nieuwste RN365 F1-podcast, maar Coronel, Dimmers en host Mosterdijk praten over nog zo veel meer. De opmars van McLaren, die crash tussen Hamilton en Russell, maar ook al het drama, de baalweekenden van Perez en Stroll en andere onderwerpen passeren de revue.
De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!