Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris is zich van geen kwaad bewust na touché met Piastri

Lando Norris zat Max Verstappen lange tijd op de hielen, maar moet in Singapore toch genoegen nemen met de derde plek. De Brit is echter vooral uitgesproken over de situatie bij de start.

Norris race Singapore
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lando Norris had niet de beste zaterdag op het Marina Bay Street Circuit, maar kwam na een ontzettend zware race uiteindelijk toch als derde over de streep in Singapore. Vooral in de slotfase was de McLaren-coureur ijzersterk, toen hij Max Verstappen voor een ronde of twintig serieus op de hielen zat.

Uiteindelijk kon hij zijn voornaamste concurrent niet meer inhalen op de baan en moest hij dus genoegen nemen met een derde plek, maar daar was de Brit lang niet ontevreden mee. Hij scoort belangrijke punten in het rijderskampioenschap, vooral nu teamgenoot en directe concurrent Oscar Piastri achter hem eindigde. En als kers op de taart pakte McLaren ook de constructeurstitel.

Een mooi weekend voor Norris dus, en daar is hij tevreden over na de race. "Ik voel me best prima. Ik zou dit best nog een keer kunnen doen! Het was een lastige race. Max maakte geen fouten, of ik me nu goed voelde of niet. Maar ik heb alles gegeven. Ik ben dichtbij gekomen en had nog wel wat kansen, waarmee ik dichterbij kon komen. Mooie gevechten, maar ja, uiteindelijk geen inhaalactie."

Van geen kwaad bewust

"Dat is zonde, want onze pace was erg sterk vandaag en ik had het mooi gevonden om nog bij George (Russell) in de buurt te komen en hem uit te dagen. Maar ik ben blij met hoe de race verliep. Ik heb twee posities gewonnen en we hebben als team de constructeurstitel gepakt, dus daar ben ik ontzettend blij mee."

Toch verliep niet alles volgens plan. Zo ontstond er bij de start een incident tussen de Brit en teamgenoot Piastri, waarbij Norris de achterkant van de auto van Verstappen raakte en zijn voorvleugel nog beschadigde. Vooral Piastri reageerde gefrustreerd, maar Norris lijkt daar heel anders over te denken.

"Het was glad, en nog erg nat op meerdere plekken. Ik zette mijn auto aan de binnenkant en moest toen een klein beetje corrigeren, maar verder was er niets aan de hand. Het was een goed staaltje racen. En zoals ik al zei, ik had graag gewild dat er wat meer inhaalmogelijkheden waren geweest. Maar ik heb gedaan wat ik kon, en daar ben ik blij mee."

Praat mee!

x
Live Reacties na boeiend gevecht Verstappen en Norris en wereldtitel McLaren