Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Officieel: Max Verstappen krijgt vijftien plaatsen gridstraf

Het was al bekend dat Max Verstappen een nieuwe motor krijgt voor aanvang van de kwalificatie voor de GP van Amerika. Nu is het aantal strafplaatsen ook officieel bekend gemaakt.

De Nederlander krijgt een nieuwe verbrandingsmotor in zijn Red Bull. Deze beschikt over meer vermogen en een extra setting voor de kwalificatie. Naast de verbrandingsmotor wordt ook de MGU-H vervangen. In totaal krijgt Max Verstappen vijftien plaatsen gridstraf. Tien voor het vervangen van zijn motor en vijf voor het vervangen van de MGU-H. De Nederlander is niet de enige met een gridstraf. Ook Hartley, Hulkenberg en Vandoorne krijgen na afloop van de kwalificatie een straf opgelegd.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen