Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Opgetogen Marko neemt zijn 'verlies': "We zijn optimistisch"

P4 voor Max Verstappen zal toch niet zijn waar men bij Red Bull op had gehoopt, maar Helmut Marko geeft er eigenlijk best een positieve draai aan.

Verstappen Norris
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het was misschien niet helemaal de ideale sessie voor Max Verstappen, iets wat ook Helmut Marko wel zag, maar desondanks is hij eigenlijk best wel tevreden met het resultaat. Niet alleen van Red Bull, maar ook van Racing Bulls.

"Max Verstappen had uiteindelijk in beide runs niet de grip. Misschien had dat iets met de luchtdruk te maken en we hebben gezien dat Max in bocht één een behoorlijk slide op het asfalt legde", aldus Marko in gesprek met ORF.

 "Ook in bocht 5....", vervolgt Marko, zonder die zin af te maken. "We hadden er dichterbij kunnen zitten, maar nogmaals, we gaan ervan uit dat het morgen regent. Daarom is dit niet zo heel erg teleurstellend."

Speelde de plots warmere temperaturen aan het einde van Q3 Verstappen nog parten? "Als we dat wisten, hadden we de zaken wel anders aangepakt. Een paar graden kunnen wel een verschil maken, maar wij zijn gefocust op de race en daarover zijn we optimistisch."

Marko bevestigt nog maar eens dat men de coureurs met meer vleugel op pad heeft gestuurd voor meer downforce tijdens een waarschijnlijk natte race: "Daardoor zijn we qua topsnelheid ten opzichte van de sprint behoorlijk teruggevallen."

Maar tot slot is er dus ook nog vreugde over Racing Bulls. Liam Lawson en Isack Hadjar vergezellen de Red Bulls in de top tien: "Super!"

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
24u Nürburgring Verstappen grijpt naast eerste tickets Q3 in 24 uur Nürburgring