Het verhaal is inmiddels bekend. Gebrand op een zege in zijn thuisrace vergaloppeerde Sergio Perez zich direct na de start in bocht 1. Einde race, einde droom. De Mexicaan wil nu alles op alles zetten om achter teamgenoot Max Verstappen tweede te worden in het wereldkampioenschap. In Mexico bewees hij zichzelf namelijk een slechte dienst. Lewis Hamilton, derde in de WK-stand, eindigde als tweede en door de nulpunter van Perez is het verschil nog maar twintig punten, met drie races te gaan. "Mexico was verschrikkelijk voor me, maar in deze sport gebeuren deze dingen en je kunt het je niet veroorloven om te blijven piekeren over wat had kunnen zijn. Ik wilde dolgraag mijn thuisrace winnen, maar dat is nu voorbij en mijn volledige focus ligt op de tweede plaats in het kampioenschap", kijkt Perez vooruit naar komend weekend.
Leuk circuit
Perez wil gaan vlammen in Sao Paulo. Iets wat volgens hem mogelijk is, omdat hij zich steeds beter voelt in de RB19. "We moeten een geweldig weekend hebben in Brazilië en ik heb er alle vertrouwen in dat we nu resultaten kunnen boeken. Vorig weekend leek het erop dat de richting die we zijn ingeslagen, zich begon af te tekenen. Ik zit comfortabeler in de auto en het werk dat het team en ik samen hebben verzet, werpt zijn vruchten af op het gebied van set-up en prestaties." Het glas van de Mexicaan is halfvol als hij zijn oordeel velt over het sprintformat. "Brazilië is een totaal andere uitdaging dan Mexico, maar het is altijd een leuk circuit en we hebben dit weekend twee kansen om punten te scoren. Hoewel sprintweekenden een uitdaging zijn wat betreft de set-up, willen we deze kans zo goed mogelijk benutten."
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









