Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull met groot vraagteken aan tafel bij FIA: "Dat zien wij nergens terug"

Hoewel de FIA nog niet officieel duidelijkheid heeft verschaft over de uitkomst van de eerste ADUO-ronde, zijn de verwachtingen voor Red Bull al voldoende om een goed gesprek te willen voeren met de FIA. Teambaas Laurent Mekies legt de beweegredenen voor die keuze uit.

Verstappen Barcelona race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Hoewel Red Bull bepaald nog niet uitstekend presteert dit seizoen, kwam recent een claim naar buiten dat Red Bull Ford Powertrains als motorleverancier wél de beste motor van de grid zou hebben. Dat roept bij velen de nodige vragen op, aan de ene kant omdat de FIA nog geen officiële uitleg heeft gegeven en aan de andere kant omdat Red Bull bepaald niet het best presterende team van het veld is dit seizoen. 

Een van die vragen wordt teambaas Laurent Mekies voorgelegd in Barcelona. Het ADUO-programma meet namelijk alleen de verbrandingsmotor en niet de batterij, maar zorgt dat niet juist voor een onduidelijk beeld? Daar heeft de Fransman een duidelijk antwoord op in gesprek met onder meer RacingNews365. 

"We zijn volledig oké met het feit dat de regels voorstellen dat de rangorde bepaald wordt op basis van de ICE (verbrandingsmotor, red.). Daar zijn we helemaal oké mee, daar zijn we allemaal al akkoord mee gegaan. We denken ook niet dat dat het probleem is. Wij willen vooral een diepgaander gesprek omdat we niet maar één set data zien waar naar gekeken wordt, die aantoont dat wij een voordeel zouden hebben op onze vrienden van Mercedes." 

En juist de verschillen in de data roepen vragen op volgens Mekies. "Je hebt echt heel veel duidelijkheid en vertrouwen nodig in de manier waarop de sterkte van de verbrandingsmotor nu wordt gemeten, om te kunnen garanderen dat het sterkste team ook echt als sterkste team wordt aangewezen, en niet een team dat juist jaagt op het sterkste team."

Inconsistentie?

Mekies vervolgt zijn verhaal met een voorbeeld. "Vooral als je kijkt naar relatieve performance-variaties per circuit, zie je dat het perfect consistent is met de sensitiviteit van de ICE."

"Als je bijvoorbeeld naar Canada gaat, waar de rol van de ICE groter is, kwalificeren we rond de zesde plek. In Monaco, waar die rol een stuk kleiner is, zitten we vervolgens maar vier honderdsten bij poleposition vandaan, terwijl we in Barcelona, waar de rol weer groot is, weer op de zesde plek staan (Hadjar kwalificeerde zich in Barcelona als zesde, Verstappen als vijfde, red.)." 

Dáár heeft Red Bull vragen over, benadrukt Mekies tot slot. "We zien niet maar één dataset waar wij hoger ingeschat worden dan de concurrentie, laat staan dat we dan kunnen stellen dat we consistent beter zijn." 

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
Volledige kalender
x
Interview Verschoor verteert Le Mans-drama: "Iedereen zat te janken in de box"