Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Williams

Red Bull met kaarten in handen: "Staan er heel verstandig in"

Williams-teambaas James Vowles stelde in Maleisië wijzigingen aan de budget cap voor. Red Bull zou weleens een cruciale rol kunnen vervullen om het wel of niet waar te maken.

Hadjar Singapore FP1
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB Images

In de Formule 1 is een discussie over de budget cap opgelaaid. Aanleiding waren de uitspraken van Williams-teambaas James Vowles in Maleisië. De Brit stelde dat de topteams nog steeds een groot voordeel op de concurrentie hebben, omdat Williams veel van de financiële middelen in de infrastructuur moet steken. Geld gaat dus niet direct naar upgrades en betere prestaties op de baan.

Mogelijke regelwijzigingen voor 2027 gaan echter alleen door als Vowles een meerderheid weet te vinden. Naar verluidt heeft Williams steun van Cadillac, Aston Martin, Audi en Alpine, terwijl Haas tegen zou zijn. Dat leidt ertoe dat uitgerekend Racing Bulls de beslissende stem zou kunnen hebben. Racing Bulls is natuurlijk het zusterteam van Red Bull. Vowles hoopt iedereen aan boord te krijgen.

"Er zijn twee benaderingen", vertelt Vowles tegenover onder meer RacingNews365. "Je kunt het invoeren voor het reglement van volgend jaar, of voor het reglement van het jaar daarna, waar maar vier stemmen voor nodig zijn."

Red Bull een verstandige aanpak

Vowles hoopt het juist zo snel mogelijk rond te krijgen. "Eerlijk gezegd, met wat ik net heb geschetst, duurt het sowieso even voordat zo'n investering effect sorteert. Mijn voorkeur gaat ernaar uit om het volgend jaar al in te voeren, zodat je weet waar je aan toe bent. Maar met het aantal stemmen dat momenteel op tafel ligt, is er een manier om dit te regelen."

De Brit denkt dat Red Bull meegaat in het plan. "Als antwoord op de vraag denk ik trouwens dat Red Bull er verstandig in staat. Ze hebben de kans om in hun zusterteam te investeren. De waardes gaan omhoog, dus waarom zou je niet willen dat het team competitiever wordt met meer hulpmiddelen tot de beschikking? Maar dat specifieke gesprek heeft tot op heden nog niet plaatsgevonden."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
Volledige kalender
x
Kimi Antonelli Antonelli reageert op Red Bull-claim Russell