Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Red Bull schittert en grijpt met Verstappen net naast wereldrecord

Het was niet de race van Red Bull op de baan, maar naast de baan schitterde het team weer als vanouds. In de pitstraat snelde de pitcrew naar de beste pitstoptijd van het seizoen tot nu toe.

Verstappen Hungary 2021 regen
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Getty Images/Red Bull Contentpool
Het was niet de race van Max Verstappen in Hongarije. Na een crash in de openingsronde reed hij met veel schade en kon hij weinig uitrichten. Wel wist zijn pitcrew zich weer van hun beste kant te laten zien. Niet alleen wisten ze tijdens de rode vlag de RB16B van de Nederlander weer op te lappen, ook tijdens de pitstops wisten ze te schitteren.

Sergio Perez hoefde na zijn uitvalbeurt in ronde een geen pitstop meer te maken, dus konden de monteurs zich volledig op Max Verstappen richten. Bij zowel de eerste als de twee pitstops die de Nederlander liet uitvoeren, mocht hij al binnen twee seconden wegrijden.

De eerste ging in 1,93 en wat later deed het team daar nog een schepje bovenop met een pitstoptijd van 1,88. Dat was de snelste tijd van het seizoen en een van de snelste pitstops allertijden. Tijdens de Braziliaanse Grand Prix in 2019 wist Red Bull Verstappen in 1,82 seconden te voorzien van vers rubber. Tot op de dag van vandaag is dat nog altijd het wereldrecord.

Het was echter de laatste race met de huidige pitstopregels. Vanaf de Belgische Grand Prix zullen er enkele nieuwe regeltjes zijn die pitstops veiliger zouden moeten laten verlopen. Mogelijk vertragen de pitstops daardoor ook een klein beetje, maar dat gaan we over vier weekenden in de Ardennen zien.

Ook interessant:

Red Bull en Verstappen hebben een serieus probleem

De GP van Hongarije verliep niet naar wens voor Max Verstappen en Red Bull na een strike van Valtteri Bottas. Bovendien heeft het team na twee races op rij met crashes een serieus probleem. Alles over de GP van Hongarije wordt besproken in de nieuwste RN365-podcast. Beluister 'm hieronder!

Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Hongarije 2021 RN365 Nieuwsdossier

19 reacties

Viaplay

Unibet
x
Breaking FIA accepteert inschrijving nieuw Formule 1-team