Na weken vol pech en tegenvallende resultaten leek in België toch eindelijk het licht aan het einde van de tunnel zichtbaar te zijn voor Yuki Tsunoda. De Japanner zette zijn Red Bull RB21 tijdens de kwalificatie op de zevende startpositie neer, zijn beste resultaat in tijden, en had daarmee een uitstekende uitgangspositie in handen om een keer in de punten te finishen.
Maar het mocht uiteindelijk niet baten, want na zijn pitstop viel Tsunoda ineens ver terug, zelfs tot buiten de top tien. Hij stopte een ronde later dan een groot deel van de andere coureurs en moest daardoor dus langer doorrijden op een setje intermediates. Zo kwam hij buiten de top tien terug de baan op en was het gedaan met zijn kans op punten. Maar aan Tsunoda lag het niet.
Dat is althans de conclusie die Red Bull-teambaas Laurent Mekies trekt na afloop van de race. "Wat Yuki betreft... Dat was echt onze fout. We wilden hem een pitstop laten maken in hetzelfde rondje als Max (Verstappen), dus alles stond al klaar en de crew stond buiten, klaar om de beide auto's op te vangen. Maar we riepen hem simpelweg te laat naar binnen, dus de fout ligt volledig bij ons", zo legt de Fransman uit tegenover onder meer RacingNews365.
"Eén ronde maakte tijdens de race helaas echt een heel groot verschil, dus daarmee verloor hij echt drie of zelfs vier posities. Dat zorgde er uiteindelijk voor dat hij geen punten meer kon scoren."
Ook interessant:
De wedstrijdleiding speelde misschien wel de hoofdrol op de zondag in België. De start van de race in de Belgische Ardennen werd maar liefst een kleine anderhalf uur uitgesteld en uiteindelijk werd Max Verstappen zo een gouden kans ontnomen. Hij keek namelijk de hele race tegen de achterkant van de Ferrari van Charles Leclerc aan, terwijl hij voor een regenafstelling had gekozen. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken dat en nog veel meer in een nieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!