Na de kwalificatie op zondag dacht Helmut Marko dat Lewis Hamilton de grootste rivaal zou gaan worden van Max Verstappen tijdens de GP van de Verenigde Staten. Wonderbaarlijk genoeg heeft de Oostenrijker die mening bijgesteld na afloop van de sprintrace, ook al was de Brit de eerstvolgende coureur die na Verstappen over de meet kwam.
Volgens Marko is het namelijk niet Hamilton, maar een andere Brit die op zondag de beste papieren heeft naast Verstappen. Lando Norris maakte een goede indruk op de Red Bull-adviseur. "Toen Norris tijdens de sprintrace in vrije lucht reed, was hij heel snel. Ik zie hem dan ook als onze belangrijkste rivaal op zondag tijdens de Grand Prix", aldus Marko bij Sky Sport.
Bandenslijtage
Wie dan ook de beste zal zijn van de coureurs 'achter' Verstappen, volgens Marko zal het uiteindelijk neerkomen op bandenmanagement. "Op zondag zouden de temperaturen volgend de voorspellingen erg hoog moeten liggen", zo voegt hij bij ServusTV toe aan zijn verhaal."Dat is ons sterkste punt. Over een langere afstand heeft Max laten zien dat hij met overzicht kan rijden. Van dat indirecte bewijs gaan we uit", zo sluit de 80-jarige adviseur van het team uit Milton Keynes af.
Start
Als Verstappen mee wil doen voor de winst, dan zal hij bij de start niet te veel plekken moeten verliezen. Het is een van de zwakke punten van de Nederlander. Alhoewel, misschien beter gezegd een zwak punt van zijn wagen. Red Bull werkt er samen met Honda aan, vertelt Marko."Dat Leclerc bij de start naast Max kwam, betekent dat onze start niet goed was, maar toch was het beter dan de starts de laatste twee weekenden. Het wordt dus beter. Het is een kwestie van 'mappings' en dat heeft eigenlijk niets met de coureur te maken. Als ik terugdenk aan Qatar en Japan, dan zien we al significante verbeteringen. Samen met Honda werken we eraan."
De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!