Volgens teambaas Christian Horner heeft de vijfvoudig GP-winnaar hem nog niet gevraagd om te mogen testen in de MotoGP. Hij bevestigt wel aan Motorsport.com dat zijn pupil inderdaad niet hoeft te rekenen op een uitstapje naar de MotoGP zo lang hij voor Red Bull rijdt.
"Max zou dat zeker op dit moment niet mogen. We zien graag dat onze coureurs al hun ledematen nog hebben en dat alles ook werkt. Het lijkt ons geen verstandig besluit om iemand zonder ervaring op een MotoGP-machine te zetten." In het verleden testte Rossi al meerdere keren voor het team van Ferrari. Dit jaar waagden regerend MotoGP-wereldkampioen Marc Marquez en zijn teamgenoot Dani Pedrosa zich aan het Formule 1-geweld. Beiden kwamen op de Red Bull Ring in Oostenrijk in actie met een bolide van Red Bull Racing. Volgens Horner zorgt het verschil in veiligheid ervoor dat hij Verstappen geen toestemming geeft voor een MotoGP-test. "In een Formule 1-wagen zit je vastgegespt en heb je onder meer de halo om je heen. Die luxe heb je op een motor niet."
Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.









