Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Ricciardo lacht betekenisvol om Red Bull-vragen na verslaan Perez: "Cool om vóór hem te staan"

Daniel Ricciardo slaagde erin om met zijn zijn AlphaTauri Sergio Perez te snel af te zijn in de kwalificatie. En juist omdat dat degene is wiens stoeltje hij graag overneemt, voelt dat 'best cool'.

Daniel Ricciardo heeft er na zijn terugkeer bij Red Bull aan het begin van dit jaar nooit een geheim van gemaakt dat hij terug wil keren in een racezitje van de kampioensformatie. Dat moet zijn in de auto die nu nog voor Sergio Perez is, aangezien Max Verstappen tot eind 2028 vastligt bij Red Bull. Als Ricciardo na de kwalificatie voor de Grand Prix van Mexico gevraagd wordt wat het betekent om uitgerekend voor diezelfde Perez te staan, doet hij ook weinig moeite om de boel wat te nuanceren: "Ik krijg die vraag voortdurend en weet je, dat is cool. Maar ik sta vóór héél veel mensen, dus..." Als hij vervolgens teruggekaatst krijgt dat dat allemaal coureurs zijn op wiens stoeltje hij niet jaagt, klinkt een bulderende lach. "Het is gewoon cool om weer zo ver naar voren te staan, de laatste keer was denk ik Monza '21. Het liefste wilde ik na de kwalificatie dit resultaat een uurtje vieren, want dit zijn nu eenmaal momenten die gevierd moeten worden." "Het is niet vaak dat we zo ver naar voren staan, zeker dit jaar niet. Maar de auto waar we dit weekend over beschikken is niet de auto die nu de tiende plaats in het constructeurskampioenschap bezet. Het is een hele competitieve auto en ik ben blij dat ik er het maximale uit heb weten te halen."

Een ommekeer voor Ricciardo?

En dat zonder hulp van zijn teamgenootje. Althans, niet in Q3: "In Q1 en Q2 was het geweldig dat Yuki (Tsunoda, red.) ons een tow gaf om Q3 veilig te stellen, maar in Q3 hadden we dat voordeel niet, maar lieten we toch een goede snelheid zien." Het maakt dat Ricciardo het gevoel heeft dat er misschien best wat te halen valt, te meer omdat hij iets heeft gevonden in de afstelling dat hem steevast helpen kan. "Daar kwamen we op Zandvoort voor het eerst achter, vlak voordat ik crashte. In Amerika hebben we dat vorige week om logische redenen (één training, red.) niet kunnen toetsen. Ik keek daarom uit naar dit weekend om te zien waar we zouden staan en met de richting die we op zijn gegaan in relatie tot mijn rijstijl, zit ik met meer vertrouwen in de auto."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Wintertest Russell staat perplex door Red Bull: "Nogal eng"