Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Ricciardo waarschuwt Vettel: "Heb geduld met Aston Martin"

Daniel Ricciardo waarschuwt zijn oude Red Bull-maatje Sebastian Vettel had hij zich moet aanpassen, als hij komend jaar inderdaad van start gaat voor Aston Martin, het huidige Racing Point. "Hij moet geduldig zijn."

Daniel Ricciardo weet waarover hij praat. De Australiër reed in zijn Red Bull-periode, van 2014 tot en met 2018, stelselmatig vooraan en won diverse Grands Prix, maar moet nu bij Renault genoegen nemen met gevechten in de middenmoot. Dat lot zou Sebastian Vettel ook kunnen treffen als hij bij Aston Martin tekent, vreest Ricciardo. "Seb heeft vrijwel zijn hele carrière vooraan gereden", aldus Ricciardo tegenover Formula1.com. Hij maakte in 2014 bij Red Bull Racing Sebastian Vettel een seizoen lang mee als teamgenoot. "Hij stond elk jaar wel op het podium, dus terug gaan naar een middenmoter is onbekend terrein voor hem. Je hebt er zeker een open geest en veel geduld voor nodig." Ricciardo denkt dat Vettel voor de lange termijn inzet en toewijding moet tonen om het Aston Martin-project succesvol te laten worden. Dus geen eenjarige verbintenis tekenen, maar eentje van minstens twee jaar. "Als hij nog steeds de drive heeft om mee te doen op het hoogste niveau, dan moet hij honderd procent doorgaan met racen. Dus dan praat je over een verbintenis van zeker twee tot drie jaar. Ik heb veel respect voor Seb, dus ik hoop dat hij een plek laats vindt waar hij gelukkig is." Ricciardo verliest bij zijn analyse enigszins uit het oog dat het huidige Ferrari Vettel reeds veroordeelt tot redelijk kansloze achterhoedegevechten, terwijl Racing Point nu nét de aansluiting met de top heeft gevonden. Een eventuele overstap van Ferrari naar Aston Martin zou voor Vettel dus zelfs een stap vooruit kunnen betekenen, gezien de diepe vormcrisis in Maranello.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes