Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Carlos Sainz

Sainz baart opzien met gebruik scheldwoord in officiële persconferentie

Carlos Sainz verscheen in de officiële FIA-persconferentie in Bahrein. De Spanjaard baarde opzien door een scheldwoord in de mond te nemen.

Sainz Bahrain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Sinds 2025 gelden er nieuwe regels rond wangedrag. Coureurs mogen in officiële persconferenties geen scheldwoorden meer in de mond nemen, maar Carlos Sainz leek daar in Bahrein weinig om te geven. De Spanjaard kreeg een vraag over zijn boete in Japan voor het te laat komen bij het volkslied en baarde opzien met het gebruik van een scheldwoord. Mogelijk komt het hem op een nieuwe, fikse boete te staan.

"Ik ben de grootste voorstander van zorgvuldigheid", vertelt Sainz tegenover onder meer RacingNews365. "Ik stak als eerste mijn hand op om te zeggen dat ik te laat was. Mijn excuses. Tegelijkertijd was ik vijf seconden te laat en moest ik daar 10 duizend euro voor betalen. Wat het punt ook is, het gaat voor mij te ver om deze boetes te moeten betalen."

Dan volgt het bijzondere moment. "Ik weet niet of ik een nieuwe boete krijg, maar shit happens. Zo gaat het soms. Dit was duur, 10 duizend euro... Voor mij is dat teleurstellend voor vijf seconden. Ik hoop dat iemand me vertelt waar het geld naartoe gaat, bijvoorbeeld naar een goed doel."

Praat mee!

x
Revanche Verstappen aast op Suzuka-achtige revanche: "Laatste push"