Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Carlos Sainz

Sainz smeekt wedstrijdleiding om straf terug te draaien

Carlos Sainz droomde kortstondig van een podiumplaats in Australië, maar de Spanjaard werd bestraft voor het veroorzaken van een incident met Fernando Alonso en eindigde slechts als twaalfde.

Sainz Australia
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

In een chaotische slotfase op Albert Park ging het voor Carlos Sainz mis bij de herstart. De Ferrari-coureur tikte Fernando Alonso in de rondte in de eerste bochtencombinatie. De Aston Martin-coureur was witheet, want hij zag een derde positie in rook opgaan.

Na nog meer choas in de eerste bochten werd de race stilgelegd. De wedstrijdleiding besloot om Sainz een tijdstraf van vijf seconden op te leggen, die hij moest incasseren aan het einde van ronde 58 toen het veld achter de safety car over de finish kwam. Hierdoor viel hij terug tot de laatste positie.

Sainz smeekte tijdens de neutralisatie al om zijn straf ongedaan te maken: "Vertel ze dat het onacceptabel is. Please, please, please, please! Vraag ze om te wachten en het met me te bespreken. Deze straf is niet verdiend en te zwaar!"

Bekijk hier de reactie van Sainz en in de video daaronder het incident met Alonso.

Forbidden

Weddenschappen Carlos Sainz

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Australië 2023 RN365 Nieuwsdossier

0 reacties

Viaplay
RN365 Special
RacingNews365 premium: Hét abonnement voor de echte racefan!

Beleef het F1-seizoen als nooit te voren met RN365 premium en profiteer onder meer van een exclusieve app en advertentievrije site.

Lees meer
x
Breaking Goed nieuws voor toekomst Belgische Grand Prix na beslissing F1