Het is één van de veelbesproken thema's in de Formule 1 in 2024: Max Verstappen die een straf kreeg voor het vloeken in de persconferentie voorafgaand aan de GP van Singapore. Als Viaplay de kampioen een clip laat zien waarin Verstappen gevraagd wordt op zijn taal te letten, praat hij al voor het fragment voorbij is, er vol cynisme doorheen.
"Ja, want we zijn natuurlijk allemaal schooljongetjes die allemaal netjes moeten zitten... Het is iets wat ik niet fijn vind aan de Formule 1. Natuurlijk snap ik dat je niet kan schelden in de persconferentie, maar het is ook gewoon taalgebruik. Het is er zo uit. Zo zijn we allemaal opgegroeid, diegenen die daar zitten ook."
Met de opmerking dat er ook kinderen kunnen kijken, kan Verstappen niet zo veel: "Ik zat als vijfjarige ook tussen scheldende mensen. Niet van mijn ouders hoor, maar wat denk je dat ik zelf op school allemaal zei. Het is ook een beetje stoer doen naar andere kinderen onderling, het hoort er allemaal bij."
Verstappen begrijpt het tot op zekere hoogte, maar met de straf schiet de FIA dat punt toch wel voorbij: "Als je dan zo als een kleuter gestraft wordt, denk ik wel: 'waar zijn we mee bezig in de sport?'."
Bij winst van Verstappen of een andere favoriet in China, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!