We gaan terug naar het einde van 2024. Max Verstappen krijgt in Qatar een gridstraf van één plaats, omdat hij George Russell had opgehouden in diens opwarmronde tijdens de kwalificatie. Verstappen is woedend, vooral omdat Russell een vervelende houding zou hebben aangenomen bij de stewards. De Nederlander haalt dan ook hard uit naar zijn concurrent.
Russell is daar verre van gediend en slaat in Abu Dhabi keihard terug met felle bewoordingen. Hij noemt Verstappen onder andere een 'pestkop', een tirade die vooropgezet bleek te zijn. Sky Sports-verslaggever Ted Kravitz onthult dat nu.
"Een week na Qatar, toen Russell op het circuit van Abu Dhabi arriveerde, had hij geen zin om de Verstappen-situatie te laten rusten", stelt Kravitz in zijn nieuwe boek F1 Insider: Notes from the Pit Lane. "Ik had de dag doorgebracht met het interviewen van coureurs in het tv-vierkantje, maar had nog geen schokkende verhalen gehoord."
Totdat Russell aan kwam lopen, vervolgt Kravitz. "Een minuut voor zijn tijdslot kwam George aanlopen. Hij riep me naar de zijkant van het vierkantje en zei: 'Zorg dat je me een vervolgvraag stelt'. Ik reageerde: 'Wat bedoel je?'"
Vooropgezet plan van Russell
Het plan van Russell was helder. "Ik ga naar Max terugslaan. Ik heb genoeg van hem dat hij mij in de pers zwart maakt, en ik ga hem confronteren met zijn pestgedrag. Ik weet dat je me maar één vraag zou mogen stellen, maar dat maakt niet uit. Ik sta open voor zoveel vragen als je wilt."
Kravitz twijfelde wel even aan het vooropgezette plannetje. "Voordat ik controleerde of hij een Drive to Survive-microfoon droeg, vroeg ik hem of hij er helemaal zeker van was dat hij wat in feite het verhaal van vorig jaar was, wilde opvoeren en een nieuwe strijd met Max wilde beginnen. Dat is nooit een makkelijke strijd om te winnen. George zei dat hij positief was, en weg was hij."
Ook interessant:
Max Verstappen moet een achterstand van 63 punten goedmaken in het slotstuk van het Formule 1-seizoen. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk stellen in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast vast dat Verstappen in de Verenigde Staten een mentale tik aan McLaren kan uitdelen.
Stem op RacingNews365 als Website van het jaar en geef ons vijf sterren! Je maakt ook kans toffe prijzen!
Vergeet niet om na het stemmen jouw stem per mail te bevestigen, want alleen dan telt jouw stem.
Stem & winMeest gelezen
In dit artikel
Praat mee!