Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Spinnende Perez doet Red Bull wederom flink tekort

Sergio Perez spinde tijdens de sprintkwalificatie. De Mexicaan zal de race zondag als laatste moeten beginnen, wat een flinke streep door de rekening van hem en Red Bull is.

Niet voor het eerst dit jaar bewees Sergio Perez het team van Red Bull een slechte dienst. De Mexicaan spinde op knullige wijze op Silverstone, na een niet al te beste openingsfase van de sprintkwalificatie race. In de laatste ronde liet Red Bull de Mexicaan vanaf de achttiende positie uitvallen. Perez moet de race vanaf de twintigste en laatste positie starten, waardoor hij Max Verstappen niet kan helpen tijdens de race. De Nederlander moet alleen opboksen tegen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas in de Mercedes. Het team heeft nu de kans om twee verschillende tactieken toe te passen in een poging om Verstappen van zijn troon te stoten. Daarnaast is het slechte optreden van Perez bijzonder slecht nieuws voor Red Bull in het constructeurskampioenschap. Mercedes heeft nu de kans om met twee auto's veel punten te scoren, terwijl Perez moet proberen om de schade zoveel mogelijk te beperken. De ervaren Mexicaan maakte dit seizoen al diverse grote fouten. In Imola spinde hij diverse keren van de baan tijdens de race en in Spanje spinde hij tijdens de kwalificatie. In Oostenrijk nam hij veel risico in een poging om Lando Norris buitenom te passeren in de vierde bocht. Een actie die in tranen eindigde, maar waar Norris voor bestraft werd. Later in de race ging Perez zijn boekje tweemaal te buiten in gevecht met Charles Leclerc, hetgeen hem twee tijdstraffen en een lading strafpunten opliep. Voor alsnog is Perez bezig aan een grillig seizoen, waarbij - los van zijn fouten, zijn kwalificaties nog te wensen overlaten. De coureur kan zich op gaan maken voor een donderpreek van teamadviseur Helmut Marko die allerminst onder de indruk zal zijn van het optreden van Perez vandaag.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes