Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull Racing

Steiner verklaart leegloop bij Red Bull

Gianpiero Lambiase stapt uiterlijk in 2028 over naar McLaren. Günther Steiner denkt dat Red Bull er op korte termijn zwakker uit komt.

Lambiase
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Recent werd bekend dat Gianpiero Lambiase de deur bij Red Bull achter zich dicht gaat trekken. De engineer van Max Verstappen dient zijn contract uit, waarna hij in 2028 bij McLaren aan een nieuw avontuur begint. Lambiase wordt de Chief Racing Officer van de regerend wereldkampioen in de Formule 1. McLaren pakte in 2024 en 2025 de constructeurstitel.

Het aanstaande vertrek van Lambiase is een nieuw hoofdstuk in de leegloop bij Red Bull. Ontzettend veel kopstukken gingen weg of stapten over naar een ander team, iets wat Günther Steiner wel kan begrijpen. Hij wijst op de successen van Red Bull.

"Ik denk dat je in de Formule 1 ziet dat alles cyclisch is", vertelt Steiner in de Drive to Wynn-podcast. "Alles komt en gaat en ik denk dat er nu zo'n cyclus gaande is. Red Bull was zó lang zó goed, en sommige mensen willen iets nieuws. Sommigen zien dat hun waarde nu het hoogst is."

"Red Bull is op dit moment nog steeds goed; ze zijn nog steeds het derde of vierde team. Ik zou zeggen het vierde sterkste team. Dus het is niet slecht, maar ze winnen niet meer alles."

'Niets is voor altijd'

Steiner weet dus wel waarom juist nu zoveel kopstukken vertrekken. "Natuurlijk is de waarde van deze mensen het grootst wanneer ze winnen of goed presteren. Als deze mensen nu niet vertrekken, moeten ze misschien wachten tot Red Bull weer beter wordt en ze opnieuw winnen."

"Als één iemand ermee begint, volgen veel anderen. Telkens wordt het team zwakker en zakt het verder terug, waardoor nog meer mensen vertrekken. Zo gaat dat gewoon. Het gebeurt overal in het leven; niets is voor altijd. Alle goede dingen komen tot een einde."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Verstappen baart opzien met flink gewijzigde Red Bull