Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Stortvloed aan straffen en strafpunten voor Perez na dramatische GP Japan

Sergio Perez kende een dramatische Grand Prix van Japan. Na een incident tijdens de start maakte hij later een kostbare fout en kon hij de finish niet halen. Dit levert hem een aantal straffen op.

Hoewel Red Bull constructeurskampioen werd in Japan, was de Grand Prix zelf voor Sergio Perez een race om snel te vergeten. Na een incident in de openingsronde, schade aan de voorvleugel, een straf voor een moment achter de safety car en nóg een straf voor een touche met Kevin Magnussen, viel de teamgenoot van Max Verstappen uit. Even kwam Perez nog in actie om de straf voor het incident met Magnussen in te lossen, maar de race zat er al lang op voor hem. Verstappen won de race en klokte de snelste ronde, wat Red Bull ruim genoeg punten gaf om de constructeurstitel veilig te stellen. De bekers gaan dus mee met Verstappen en Red Bull, maar Perez neemt wat anders mee naar huis. Twee straffen van vijf seconden werden er in de race uitgedeeld, maar ook een portie strafpunten kon niet ontbreken na de hierboven genoemde incidenten. Voor het SC-incident krijgt de Mexicaan twee strafpunten en voor de tik aan Magnussen krijgt hij er nog eens twee, waardoor hij nu 7 strafpunten op zijn licentie heeft - de punten blijven een jaar staan nadat deze zijn uitgedeeld. Bij twaalf strafpunten in evenzoveel maanden tijd, volgt er een schorsing. Perez staat momenteel tweede in het klassement van de Formule 1, maar zal in Qatar in moeten lopen op Verstappen om nog 'in de race' te zijn voor de titel. De strijd is echter zo goed als gestreden: de Nederlander kan op zaterdag in de sprintrace al kampioen worden, tenzij hij buiten de punten valt en Perez nog wat punten sprokkelt.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen