Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Straf voor Vettel? Duitser moet zich melden bij wedstrijdleiding na hinderen Sainz

Sebastian Vettel pakte uiteindelijk in de kwalificatie van de GP van Oostenrijk de derde startplek maar het is nog niet zeker of hij morgen ook vanaf P3 vertrekt. De Duitser hinderde namelijk Carlos Sainz in bocht 1 en moet zich melden bij de wedstrijdleiding.

"Ik haalde Carlos in in mijn snelle ronde ergens tussen bocht 7 en 8. Ik zag hem niet omdat ik recht voor mij keek. Ik draaide de bocht in en verwachtte hem wel ergens maar het bleek dat hij bezig was aan een snel rondje maar ik kon hem niet zien," aldus Vettel na afloop bij Sky Sports F1. "Mijn team zei ook niks over de situatie over de boordradio dus het enige wat ik kan, is Carlos mijn excuses aanbieden. Het was absoluut niet mijn bedoeling, ik had mijn hoofd naar beneden zodat ik de baan voor mij kon zien." Vettel moet zich rond 16.45 uur melden bij de stewards om toelichting te geven en is dus nog niet zeker van zijn derde startplek.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen