Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Teambaas Renault: 'Renault moet in 2019 een topteam zijn'

In 2015 kocht Renault het noodlijdende team van Lotus over en keerde vanaf het seizoen 2016 weer terug in de Formule 1. Renault gaf zichzelf in eerste instantie vijf jaar om terug te keren aan de top, maar ziet 2018 nu als laatste 'overgangsjaar'.

In 2016 bungelde Renault nog voornamelijk achteraan, maar in 2017 ging het al een stuk beter. Die stijgende lijn wil het team doorzetten in 2018, waarna het in 2019 weer terug moet zijn aan de top. "2017 was een jaar waarin we sterk zijn gegroeid en 2018 moet dat ook worden" , zegt teambaas Cyril Abiteboul tegen crash.net. "Maar aan het eind van 2018 moeten we klaar zijn met groeien. In 2019 moeten we weer terug aan de top zijn" , is Abiteboul duidelijk.

"Vanaf 2019 willen we het de topteams moeilijk gaan maken. We moeten wel de tijd nemen om te groeien, maar er moet ook druk op de ketel zitten" , vervolgt Abiteboul. Vanaf dit seizoen gaat Renault het team van McLaren voorzien van motoren, wat Abiteboul niet ziet als concurrentie maar als een 'richtpunt'. "Het is een geweldige mogelijkheid om een topteam van weleer te voorzien van motoren." "Ik denk dat McLaren een heel goed richtpunt is voor ons. We kunnen ons optrekken aan McLaren en goed bepalen op welk punt we staan in onze ontwikkeling" , besluit de teambaas.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen