Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Toro Rosso is klaar voor de strijd in het middenveld

Toro Rosso wist met beide auto's door te dringen tot het tweede deel van de kwalificatie voor de GP van de Verenigde Staten waarbij Pierre Gasly zelfs de zevende tijd noteerde in Q1. Door een gridstraf starten zowel Gasly als Brendon Hartley vanuit de achterhoede, maar beiden kijken met een positief gevoel terug op hun kwalificatie.

"Q1 verliep erg goed, ik heb echt genoten van mijn rondje en het was natuurlijk erg leuk om de zevende tijd te noteren," aldus Gasly na afloop van de kwalificatie.

De jonge Fransman is in ieder geval erg te spreken over zijn nieuwe motor en verwacht dan ook dat de strijd in het middenveld spannend wordt. "Het had voor ons geen zin om een run te doen in Q2 vanwege de gridstraf. Ik ben in ieder geval erg blij met de nieuwe motor, dat is echt een behoorlijke stap vooruit. De auto voelde ook erg goed, zowel onder de natte als onder de droge omstandigheden. Wat betreft de race, het wordt zeker niet gemakkelijk. We moeten veel auto's inhalen maar als onze snelheid net zo goed is als in de trainingen dan hoop ik dat we een mooi resultaat halen." Ook teamgenoot Hartley liet Q2 aan zich voorbij gaan, maar ook hij verwacht dat Toro Rosso in de race sterk voor de dag gaat komen. "Na de derde vrije training hebben we de auto al afgesteld voor de race, waardoor we Q2 hebben gebruikt om enkele proefstarts te maken. Het wordt een lastige race, maar we hebben wel de snelheid om te kunnen vechten en hopelijk kunnen we optimaal profiteren van de kansen die op ons pad komen."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen