Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Toto Wolff doet crash Vettel met Bottas af als race-incident

Mercedes had de beste papieren in huis voor een dubbele podiumfinish in de GP van Frankrijk maar zag dit in de eerste bocht al in rook opgaan. Teleurstellend natuurlijk maar de blijdschap over de winst van Hamilton en de nieuwe motor zorgen toch voor een jubelstemming in het kamp van Mercedes.

Na afloop van de GP van Frankrijk lieten zowel teamadviseur Niki Lauda als Lewis Hamilton zich hard uit over de tijdstraf van Sebastian Vettel voor de crash met Bottas. Teambaas Toto Wolff is bij Sky Sports F1 in ieder geval wat milder gestemd voor de Duitser. "Natuurlijk is het ontzettend jammer wat er in de eerste ronde met Valtteri is gebeurd. Valtteri verdiende dat absoluut niet maar goed, het hoort helaas wel bij de Formule 1. Natuurlijk ben ik niet blij met de actie van Sebastian maar zulke dingen kunnen nu eenmaal gebeuren tijdens een race."

Gezien het gemak waarmee Lewis Hamilton de Grote Prijs van Frankrijk op zijn naam schreef, had Bottas het feestje van Mercedes compleet kunnen maken. Zo ver kwam het dus niet maar bij Wolff overheerst vooral het gevoel dat de nieuwe Mercedes motor het team terugbrengt aan de kop. "Het heeft even geduurd maar de nieuwe motor en het chassis werken erg goed samen. De motor geeft ons nog meer vermogen en is daarnaast ook super betrouwbaar. Ook hebben we het chassis verder ontwikkelt en iedereen heeft kunnen zien wat ons dat heeft gebracht." "Lewis heeft op dominante wijze de race gewonnen en dat hebben we vooral te danken aan ons geweldige team."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen