Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Valentino Rossi

Ultieme racelegende tekent nieuw contract in jacht op heldenstatus Le Mans

MotoGP-legende Valentino Rossi is ook in 2025 te zien in het World Endurance Championship (WEC). De Italiaan rijdt namens BWM M Motorsport in de LMGT3-klasse.

Rossi WEC Bahrain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Valentino Rossi maakte in 2024 zijn debuut in het WEC en voegt daar in 2025 een tweede seizoen aan toe. Hij rijdt ook volgend jaar in de LMGT3-klasse met de #46 BMW M4 GT3 EVO. Hij deelt de cockpit met nieuwkomer Kelvin van der Linde en zijn teamgenoot van vorig jaar, Ahmad Al Harthy.

Rossi, die totaal negen wereldtitels in de MotoGP won, stond vorig jaar tijdens de 6 uur van Imola en de 6 uur van Fuji op het podium. In Italië werd de tweede plaats gepakt, gevolgd door een derde positie in Japan. Dit jaar is het doel om mee te doen voor de zege in de LMGT3-klasse tijdens de 24 uur van Le Mans en om te strijden voor de wereldtitel. 

Rossi reageert verheugd op het nieuws. "Ik ben erg blij dat ik mijn ervaring in het WEC kan voortzetten, want vorig jaar was een sterk debuutseizoen. Het is geweldig om weer op een aantal fantastische circuits te racen, die ik goed ken van het motorracen. Dat maakt het racen in het WEC zo leuk. Le Mans is natuurlijk het belangrijkste. Vorig jaar hadden we pech, maar in 2025 zullen we voor het podium vechten!"

De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.

Download de F1-kalender

Praat mee!

Viaplay
x
Horner Boude claim over Red Bull Verstappen: "Dan goed voor vier polerondjes op rij"