De Formule 1 is neergestreken in Spanje, het decor voor de laatste race van deze Europese triple header. Max Verstappen kende een uitstekende race in Imola, waar hij er met de zege vandoor ging, maar in Monaco liep het allemaal niet van een leien dakje voor de Nederlander. Nu waren het in de basis twee verschillende circuits, maar wat zegt dat over race nummer drie? Kan Red Bull in Spanje weer hoge ogen gooien?
Daar durft Verstappen zelf nog niet zo zeker van te zijn, zo legt hij uit tegenover onder meer RacingNews365. "Nou ja, Imola was op het einde natuurlijk heel positief voor ons, maar probeer zoiets maar eens na te doen. Ik weet het niet, maar we gaan ons best doen. Al weet ik niet of Imola gewoon goed uitpakte voor ons, of dat het een slechter weekend was voor McLaren. Het is gewoon heel lastig om dat in te schatten."
Verstappen weet immers precies waar de valkuil van Red Bull precies zit, maar ook waar de RB21 het juist wél goed doet. "Alle stratencircuits zijn van nature niet echt goed voor ons. Wat de auto betreft, en gezien het feit dat ik stratencircuits zelf ook haat, denk ik dat hogesnelheidsbochten er gewoon voor zorgen dat we competitiever zijn. Daar hoef je niet echt over de kerbstones heen te rijden, dat ten eerste. En ten tweede doet onze auto het op hoge snelheden gewoon heel goed."
De Nederlander stipt dan ook een belangrijk doel aan voor de komende weken. "Maar we moeten dat ook door zien te trekken naar de medium- en lagesnelheidsbochten. We hebben nu twee races gewonnen, maar dat was in beide gevallen op een circuit waar de gemiddelde snelheid hoger ligt. Ik denk dat dat onze kracht ook wel laat zien, en dat de circuits waar wij juist tekort komen gewoon lagesnelheidsbanen zijn."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!