Een aantal uur voor de start van de race deelt Pirelli traditiegetrouw de verwachte strategieën voor de desbetreffende race, waarbij de bandenleverancier aangeeft welke opties de teams hebben. Voor de Formule 1 Grand Prix van Monaco is in ieder geval al duidelijk dat er twee pitstops gemaakt moeten worden, aangezien dat voor deze race een verplichting is geworden.
De hoop is dat het voor meer spektakel gaat zorgen en dat er ook meer gespeeld kan worden met de tactiek. Vorig jaar was immers een dieptepunt, omdat alle coureurs na de rode vlag in de eerste ronde al banden wisselden. Het merendeel kwam daarna niet meer terug in de pitstraat en dat zorgde ervoor dat er bijzonder weinig actie was.
Met de twee verplichte pitstops moet dat dus worden verbeterd, al tast zelfs Pirelli in het duister over de strategieën. De bandenleverancier deelt zelfs geen verwachtingen en schrijft het volgende. "Drie verschillende bandensets voor de Grand Prix van Monaco, met alle compounds in het spel. Alles kan gebeuren!"
Tekst loopt verder onder de afbeelding.
Opvallende keuze Red Bull
Wat betreft de mogelijke strategieën moeten we, net als de coureurs en de teams, volledig in het duister tasten en gaan we een spannende race tegemoet. Gaan de coureurs snel naar binnen of wachten ze op een safety car om de verplichte pitstops te maken?
Waar in ieder geval wel duidelijkheid over bestaat, is het aantal banden dat de coureurs nog over hebben. Het bleek al dat Red Bull een bijzondere keuze heeft gemaakt, want Max Verstappen en Yuki Tsunoda hebben allebei nog maar één set nieuwe mediums en één set nieuwe hards over. Daardoor zijn ze hoogstwaarschijnlijk genoodzaakt om gebruikte softs onder de auto te schroeven.
En dat terwijl de concurrentie, waaronder McLaren en Ferrari, de race uit kunnen rijden door alleen de mediums en harde banden te gebruiken. Polesitter Lando Norris en WK-leider Oscar Piastri hebben allebei twee nieuwe setjes harde banden over en een setje van de mediums, terwijl de situatie bij Ferrari iets anders is.
Daar heeft Charles Leclerc nog één setje hards over, terwijl hij nog twee setjes van de mediums heeft, waarvan er één nieuw is. Lewis Hamilton heeft daarentegen geen nieuwe mediums meer over, terwijl hij juist twee setjes van de harde banden over heeft. Daarvan is er één nieuw. De Grand Prix van Monaco zal ongetwijfeld een strategisch steekspel worden, waarbij het de vraag is wie de winnende strategie heeft uitgedokterd.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!