Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

"Verstappen en met name Leclerc bewijzen dat talent verschil maakt in F1"

Waar de rijders vroeger het verschil maakten, komt het tegenwoordig in de Formule 1 voornamelijk neer op de machines waarmee gereden wordt. 'Zet een aap in een Mercedes en hij wint alsnog', werd gekscherend weleens in de paddock geroepen. Formule 3-teameigenaar Frits van Amersfoort ziet desalniettemin uitzonderingen.

"De motoren hebben een veel te grote stempel op de Formule 1 gedrukt", laat Van Amersfoort, al meer dan veertig jaar actief in het racewereldje, in gesprek met Racingnews365 weten. "We waren er allemaal van overtuigd dat talent in de Formule 1 geen doorslaggevende factor meer was." Twee coureurs, die in het verleden toevallig beiden voor Van Amersfoort Racing uitkwamen in de Formule 3, bewijzen echter het tegenovergestelde. "Met name Max (Verstappen, red.), en met náme Charles (Leclerc, red.) laten zien dat talent wel degelijk uitmaakt." Toch vindt Van Amersfoort het zonde dat de onderlinge verschillen in de koningsklasse van de autosport zo groot zijn. "Het is bizar dat er in de allerhoogste top van het racen zoveel verschil is. In de F3 is een seconde tussen snelste en laatste een groot gat, in de F1 zitten er zo vier à vijf seconden tussen." In het Europese Formule 3-kampioenschap, waarin Van Amersfoort Racing met drie wagens actief is, zou zo'n grote achterstand meteen worden afgestraft. "Als wij vijf seconden langzamer zouden zijn, kunnen we nog problemen krijgen om überhaupt van start te mogen. Met deze ontwikkeling in de Formule 1 ben ik bang dat de toekomst van de autosport nog weleens heel moeizaam kan gaan worden."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes