Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Verstappen gaat zich niet mengen in kwalificatiestrijd

Max Verstappen zal zich zaterdagmiddag niet mengen in de strijd om de poleposition. De Red Bull-coureur weet dat hij door een gridstraf achteraan moet starten.

Max Verstappen zal tijdens de kwalificatie geen moeite doen om zich te meten met de Ferrari's of Mercedessen. Dat liet hij na de vrije trainingen doorschemeren. Door een gridstraf heeft het ook geen nut om risico's te nemen en de focus ligt volledig op de race. "De auto voelde goed aan en presteerde prima. Ik ga me niet mengen in de strijd voor de poleposition, dus we focussen ons minder op de kwalificatie", liet Verstappen ten overstaan van RacingNews365 weten. Ondanks dat er een gridstraf volgt wijzigde Red Bull haar aanpak op vrijdag nauwelijks. "De dag was niet heel anders voor ons en we werkten een soortgelijk programma af als we normaal doen." "Het gevoel in de auto was goed, maar natuurlijk verliezen we behoorlijk wat tijd op de rechte stukken. De korte en lange runs zagen er goed uit en laatstgenoemde is natuurlijk erg belangrijk voor de race, waar ik vanaf een van de laatste plaatsen moet starten." Kansrijk voor de zege of het podium acht Verstappen zichzelf niet direct: "Het zal moeilijk worden om Ferrari en Mercedes in te halen, maar als de race een normaal verloop kent dan zou een vijfde plaats het maximaal haalbare zijn. Vandaag ging het goed en dat geeft goede moed voor de zondag." Met medewerking van Joe van Burik.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes