Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen krijgt lachers op zijn hand: "Uitkijken dat ik niet geraakt wordt"

Heeft Max Verstappen weleens kriebels in zijn buik in de auto? Dit seizoen in ieder geval niet bij de starts!

Verstappen Japan race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

2026 is niet al te best begonnen voor Max Verstappen en Red Bull. De Nederlander was met name in China en Japan veroordeeld tot een plaats in het middenveld. Daarbij hielp het niet dat Verstappen heel wat slechte starts kende en ver terugviel.

Tijdens de theatershow met Verstappen in Amsterdam kreeg de coureur ook vragen van kinderen. Want is het zo dat Verstappen nog weleens kriebels in zijn buik voelt als hij in de auto zit?

"Dat gebeurt soms wel", vertelt Verstappen. "Vaker als ik bepaalde dingen moet doen op het rechte stuk met testen, bijvoorbeeld. Dan moet je constante snelheden aanhouden, begin je langzaam met 50 of 60 (kilometer per uur red.) en accelereer je heel hard."

"Maar als je je niet helemaal schrap zet en je zit niet helemaal in de racemodus, dan gebeurt het wel dat je het gevoel hebt zoals in een achtbaan. Alsof je afgeschoten wordt. Dat kan wel eens gebeuren, vooral als je twee maanden niet hebt gereden."

Grap over starts

Maar is Verstappen ook weleens zenuwachtig? Hij grapt: "Nou, dit seizoen niet. Nu ben ik meer bezig met in mijn spiegels kijken! We hebben een slechte start, kijken of ik niet geraakt wordt."

De zaal barst in lachen uit, Verstappen vervolgt zijn verhaal op een serieuze toon. "Minder en minder, maar dat komt omdat je meer op je ervaring afgaat. Je weet ook niet dat alles is gewonnen of verloren bij de start. Ik ben daar wat relaxter in, denk ik."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Red Bull Verstappen baart opzien met flink gewijzigde Red Bull