Om meteen maar het cliché uit de weg te ruimen: Max Verstappen was weliswaar de snelste op woensdagochtend, maar dat zegt niet alles. Wel iéts, maar niet alles, aangezien het niet duidelijk is welke programma's de teams afwerken. Dat Verstappen sneller was op wat hardere banden dan zijn naaste achtervolgers, ziet er leuk uit op de timing screens, maar schept nauwelijks méér context.
Wat wel iets zegt en wat heel concreet is, is dat Verstappen voor de lunchpauze al 64 ronden wist te rijden, waarmee hij met de nieuwe Red Bull Powertrains-motor makkelijk het linker rijtje haalt.
Zo indrukwekkend als de 75 ronden van Arvid Lindblad en Racing Bulls is het niet, maar dat kan eenvoudigweg het verschil in runplan zijn. Het onderstreept andermaal de betrouwbaarheid van de nieuwe motor, in ieder geval in de modi waar nu mee wordt gereden.
Late, maar vliegende start Williams
Ook Williams deed van zich spreken qua productiviteit. Na afwezigheid in Barcelona reed Carlos Sainz in de woestijn doodleuk al 77 ronden, meer dan ieder ander team. De 28 ronden van Franco Colpainto daarentegen duiden op problemen, die met een stop op de baan ook duidelijk zichtbaar waren. Het bleef bij die ene code rood in de eerste twee uur van de dag.
Duidelijk is wel dat de teams heel veel informatie te vergaren hebben aan het einde van de dag en sowieso nog de hele week. De teams kwamen in de meeste gevallen toch met flink geüpdatete auto's op de proppen. Voer voor diepgravende eigen analyses, maar ook vakkundig spiedwerk bij de concurrentie.
Als straks de broodjes genuttigd zijn, zien we bij een meerderheid van de teams een coureurswissel, maar sowieso niet bij Red Bull. Max Verstappen neemt de gehele dag voor zijn rekening, maar zal vast niet ontevreden aan zijn lunchpauze beginnen.
Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!