Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Verstappen: "Red Bull heeft echt een stap gemaakt, maar Mercedes blijft te kloppen team"

Max Verstappen verwacht op Silverstone geen herhaling van zijn spectaculaire zege in Oostenrijk. De Nederlander verwacht dat Mercedes weer 'gewoon' de boventoon voert.

De overwinning van Max Verstappen op Oostenrijkse bodem was deels te wijten aan problemen van de concurrentie. Zo worstelde Mercedes met te hoge motortemperaturen, als gevolg van koelingsproblemen. Lewis Hamilton en Valtteri Bottas moesten hierdoor van het gas in het tweede deel van de race. De euforie na de zege op de Red Bull Ring heeft plaatsgemaakt voor realisme. "Ik denk dat wij onze auto verbeterd hebben en een stap hebben gezet, maar we profiteerden ook van Mercedes dat veel problemen met de koeling had. Daardoor waren ze in Oostenrijk duidelijk niet op hun sterkst, terwijl wij een heel goed weekend kenden", erkent Verstappen in gesprek met onder meer RacingNews365. Op het circuit van Silverstone domineerde Mercedes de laatste seizoenen. Vorig jaar moest het de zege na vijf opeenvolgende zeges aan Ferrari laten, maar daar was een touche tussen Kimi Raikkonen en Lewis Hamilton voor nodig in de eerste ronde. Verstappen verwacht dat de Duitse renstal ook in deze editie van de Britse Grand Prix het te kloppen team is. "Hier hebben ze geen koelingsproblemen en kunnen ze gewoon volgas. Dit is echt een Mercedes-baan, zeker gezien hun aerodynamica. Wij hebben wel een stap gezet qua ontwikkeling van de auto en set-up en ik hoop dat dit ook hier zichtbaar is."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes